Mladá a hezká slečna hledá milionáře a jeden ji odpověděl na její inzerát :-)

Mladá a hezká slečna hledá milionáře a jeden ji odpověděl na její inzerát 🙂


Fotky uživatele Radim Malota
Odpověď od ředitele finanční společnosti J.P.Morgan krásce hledající bohatého manžela (přeloženo z angličtiny)

Mladá a hezká slečna přidala na internetové fórum následující příspěvek:

Titulek: Co mám udělat pro to, abych se vdala za bohatého muže?

… V následujícím příspěvku budu naprosto upřímná.

Je mi 25 let, jsem velmi krásná, mám styl a vybraný vkus. Chtěla bych si najít manžela s příjmem nad 500 tisíc dolarů ročně (cca 830 tisíc korun měsíčně, pozn. překladatele).

Někdo může říci, že jsem chamtivá, ale lidé s ročním platem okolo milionu dolarů jsou v New Yorku považováni pouze za střední třídu.

Můj požadavek není zase tak vysoký. Je na tomto fóru někdo, kdo má příjem nad 500 tisíc dolarů ročně? Jste již všichni ženatí?

Na co se chci zeptat: Co mám udělat pro to, abych se vdala za boháče, jako jste vy?

Nejbohatší muž, s kterým jsem chodila, měl roční příjem 250 tisíc dolarů a někoho bohatšího asi jen tak nenajdu.

Pokud někdo například chce bydlet v drahé rezidenční oblasti, jakou je západ New York City Garden, 250 tisíc dolarů ročně prostě nestačí.

Skromně se Vás tedy ptám na několik otázek:
1) Kde bohatí a nezadaní muži tráví svůj volný čas? (Prosím uveďte jména a adresy barů, restaurací nebo posiloven)
2) Na jakou věkovou skupinu bych měla cílit?
3) Proč většina manželek bohatých mužů vypadá pouze průměrně? Poznala jsem již několik žen, které nejsou krásné ani zajímavé, ale i tak se provdaly za bohaté muže.
4) Jaké faktory rozhodují o tom, zda se ženou budete pouze chodit nebo si ji vezmete? (Mým cílem je se provdat)

Odpověď od ředitele společnosti J.P. Morgan:

Drahá slečno Krásná,
se zájmem jsem si přečetl Váš příspěvek. Předpokládám, že po světě chodí spousta žen s podobnými otázkami, jaké máte Vy. Dovolte mi proto prosím zanalyzovat Vaši situaci z pohledu profesionálního investora.

Můj roční příjem je více než 500 tisíc dolarů, což splňuje Vaše požadavky, snad mi tedy všichni budou věřit, že se tady pouze nesnažím "zabít" čas.

Z mého pohledu profesionála je svatba s Vámi špatné rozhodnutí. Důvody jsou velmi jednoduché, jak ihned vysvětlím.

Když pomineme detaily, pokoušíte se směnit "krásu" za "peníze": Osoba A poskytne krásu a Osoba B za to platí, což je fér.

Bohužel, je tu jeden velký problém: Vaše krása bude mizet, zatímco mé peníze nezmizí jen tak, bez důvodu. Faktem je, že můj příjem se bude pravděpodobně každý rok zvyšovat, zatímco Vy nebudete s přibývajícím věkem krásnější.

Z ekonomického pohledu se tedy má hodnota bude zvyšovat, zatím co Vaše bude klesat. A nebude klesat lineárně, ale exponenciálně. Pokud je krása jediné, co můžete nabídnout, Vaše hodnota bude po 10ti letech výrazně nižší než je nyní.

Chození s Vámi by se dalo přirovnat i k obchodování na Wall Street:
Když hodnota komodity nebo akcie klesne, prodáme ji, není vhodné si ji ponechávat dlouhodobě – stejné je to s manželstvím s Vámi, tak jak si jej představujete. Asi je kruté to takto říci, ale pokud vlastním něco, čemu rapidně klesá hodnota, jediné rozumné rozhodnutí je to prodat nebo pronajmout.

Muži s příjmem nad 500 tisíc dolarů ročně nejsou hloupí – budou s Vámi chodit, ale nevezmou si Vás. Poradil bych Vám tedy zanechat hledání bohatého manžela. Můžete raději sama zkusit zbohatnout a vydělávat oněch 500 tisíc dolarů ročně. Pravděpodobnost je větší, než že narazíte na bohatého hlupáka.

Doufám, že jsem Vám tímto pomohl.

RM

http://www.czechtimes.cz/clanky/356-z-pohledu-investicniho-maklere-proc-si-mlada-a-krasna-slecna-tezko-najde-bohace

http://www.facebook.com/Czechtimes

——————————————

Pro záhadology: Proč má tento příspěvek tolik sdílení, ale tak málo lajků? Odpověď je jasná: nastavení soukromí mého profilu umožňuje všem tento příspěvek sdílet, like nebo komentář mu mohou dát ale pouze mí přátelé:-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Facebook. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.