Solucel – řešení celulitidy

Řada reklam tvrdí, že právě inzerovaný přípravek (zázračný a jistě drahý) vás celulitidy stoprocentně zbaví. Pravda je však krutá, pokud se vás již jednou „pomerančová kůže“ zmocní, jen tak lehce jí neuniknete. Za úspěch lze považovat, pokud proces tvorby hrbolků lehce zmírníte a zabráníte jeho dalšímu pokračování. Léčba musí být vedena velmi komplexně, svědomitě a nejlépe s odborným lékařským dohledem. Nepodceňujte prevenci, opravdu se vyplatí. Základem léčby je „zdravý životní styl“, o kterém se dočtete níže a dále pak zmiňovaná prevence, kterou je právě řešení Solucel.

Strava

Neexistuje speciální anticelulitická dieta. Pokud však máte několik kil navíc, bylo by vhodné pokusit se je shodit. Snižování nadváhy je běh na dlouhou trať a je třeba postupovat velmi opatrně. Radikální diety přinášejí rychlý úspěch, který ale není trvalý. Neustálé hubnutí a opětovné nabírání váhy, známý jo-jo efekt, vede k ochabnutí tkání a celý stav může pouze zhoršit. Dostatečně pijte, alespoň 3 litry tekutin denně. Vhodné jsou minerální vody s minimálním obsahem sodíku a bylinné čaje. Jestliže skutečně chcete zdravě hubnout, pak doporučujeme www.nutricare.cz.

Pohyb

Vhodný je rekreační běh, rychlá dlouhodobější chůze, jízda na kole, jízda na koni, plavání, stání a chůze v příbojových mořských vlnách, aerobik i tanec, které zvyšují prokrvení a posilují svalovou hmotu zejména kolem hýždí, břicha a na dolních končetinách, tedy v oblastech kde celulitida vzniká nejčastěji. K této činnosti jsou vhodné legíny Caroline z řady Solucel.

Aplikace krémů

Čím se mažete má většinou druhořadý význam, i když jistý podpůrný efekt nelze některým preparátům upřít. Důležitější je způsob masáže, kterou provádíte při vtírání krému do pokožky. Obdobný efekt má i každodenní masáž postižených partií kartáčem s jemným přírodním vlasem. Kůže by nikdy neměla být suchá a popraskaná. Je nutné dbát na její dostatečné promaštění a zachování jejího přirozeného pH. Dalším krokem by mělo být použití legín Solucel, protože tento výrobek může mít v kombinaci s podpůrnými přípravky velmi dobré výsledky. Podle vašich dopisů se velmi dobré výsledky dostavují již po 5ti týdnech.

Užívání tablet

Na trhu je řada preparátů doporučených na léčbu celulitidy. Samotné tablety však mnoho nezmůžou. Jejich užívání lze doporučit pouze jako doplněk komplexní terapie. Zde můžeme vřele doporučit například potravinový doplněk L-Carnitin od společnosti Nutricare.

Lymfatická (mízní) drenáž

Jedná se o velmi jemnou a dokonale propracovanou techniku blízkou masážím. Podkožní lymfatický systém se při masáži aktivuje velmi pomalými tahy a tlaky na kůži podle přesně stanovených pravidel respektujících jeho přirozenou funkci a anatomii. Tato technika má zásadní význam pro ovlivnění celulitidy. Patří však do rukou odborníkům, vyškoleným lékařům – lymfologům a lymfoterapeutům.

Liposukce

Je to chirurgická metoda, při které se tenkou kanylou z malých bodových řezů na kůži odsává podkožní tuk. Průměrné množství odsátého tuku by nemělo přesáhnout 2 litry. Není to absolutně vhodná metoda ke snížení nadváhy. Pouze v případě, že jde o geneticky podmíněné zmnožení tukové tkáně pouze v určité oblasti (boky, hýždě…) a žena není schopná tento objem zredukovat dietou a cvičením, je tato operační technika dobrou volbou.

Nesmí se však opomenout, že jako každá chirurgická metoda má svá rizika a zanechává drobné jizvy. Její provedení je vhodnější v mladším věku, kdy je zachována dostatečná elastičnost kůže. Rozhodnutí o tomto zákroku je vhodné nejen konzultovat s plastickým chirurgem, ale taktéž s lymfologem, který jistě poskytne cenné rady ohledně péče v pooperačním období.

Další možnosti

Akupresura a thajská masáž přináší úlevu pouze když je celulitida doprovázena bolestivostí, samotný problém neřeší. Zcela nevhodné je přikládání baněk s podtlakem tzv. baňkování. Nepříliš příznivý efekt má vstřikování některých látek do podkoží a ani efekt masážních strojků není patrný. Přínosné je střídavé sprchování postižených partií studenou a teplou vodou, což podporuje cévní rytmiku a aktivuje lymfatický systém.

Komplikace

V počátečních stádiích je celulitida považována zejména za problém kosmetický. Při extrémním postižení mohou nastat i zdravotní komplikace plynoucí zejména ze zvětšené masy tukové tkáně jako jsou poruchy kloubů. Někdy dojde k současnému postižení mízního systému a k doprovodným otokům. Útlakem kožních nervů a cév se může stát kůže bolestivou na pohmat, snadněji se mohou tvořit modřiny, kůže ztrácí pružnost, stává se zranitelnější a náchylnější k infekcím. Neopomenutelné jsou komplikace psychické.

Riziko

Rizikových faktorů pro vznik celulitidy je celá řada. Některé lze ovlivnit, jiné hůře. Některé bohužel nelze ovlivnit vůbec, zejména genetickou dispozici.

Co podporuje vznik celulitidy?

Kromě stárnutí a nadváhy podporuje vznik celulitidy stres, nedostatek pohybu, hormonální antikoncepce, těhotenství, puberta, období přechodu, kouření, pití alkoholu a již výše zmíněná genetická dispozice. Ukládání tukových zásob kolem hýždí a na stehnech může podporovat i opakované prochládání těchto partií, špatné stravovací návyky a nedostatečný příjem tekutin.

Závěrem

Nepodceňujte stav své kůže a dopřejte jí péči v podobě produktů Solucel, které napomohu zlepšit váš fyzický, ale i psychický stav. Výsledky jsou viditelné již po pěti týdnech.

Komentáře nejsou povoleny.